דרושים: עובדים עצמאיים

//דרושים: עובדים עצמאיים

דרושים: עובדים עצמאיים

השיח לגבי הקריירה העתידית שלנו (שלי, שלכם…) כבר כאן. בעולם שבו מחזור התפקיד הממוצע בהיי- טק הוא שנה וחצי עד שנתיים, בעולם שבו אין קביעות- כל אחד צריך להיות אחראי על הקריירה של עצמו.

הנה לכם מדריך קצר להתפתחות במקום העבודה.

 

נתחיל מהחלק המקצועי.

  • ראשית, עליכם להיות מומחים במה שאתם עושים. לא, לא מומחים בינלאומיים. קנה המידה שלכם יהיה, שאם תצאו לחופשה בת 3 חודשים לפחות (מעין חופשת לידה) ויביאו לארגון אדם חדש במקומכם, המחליף ינגב זיעה ממצחו וההנהלה תתקשר אליכם ותבקש שתחזרו כבר. קנה מידה נוסף, הוא שליחת קורות חיים- אם שלחתם וקיבלתם תגובות, מקומכם בשוק טוב.
  • שימו לב, מהן המגמות החדשות במקצוע שלכם. למשל, ידע ב- ERP למנהלי חשבונות, BI  עבור מנתחי מערכות, וירטואליזציה (VMWare או HyperV) למנהלי רשת, עבודה בחו"ל למהנדסים אזרחיים, תקינת IFRS אצל רואי חשבון.
  • שימו לב, האם יש סטנדרטיזציה חדשה שכדאי ללמוד אותה או עליה, או לפחות להיות מודע לשינויים שאותם היא יכולה להביא. למשל, 'אופק חדש'  בבתי הספר היסודיים, ואם תשאלו אותי, כבר כשרפורמת דוברת היתה על הפרק, היינו יכולים לשער שמשרד החינוך לא יירגע וינסה להוביל רפורמה נוספת, פשוט, כי זו המגמה.
  • 'עבודה מערכתית' היא סוג של אופנה בכל המקצועות העובדים עם אנשים, קחו למשל את אסטרטגיית Business Partner ('שותף עסקי') הממונה על אינטגרציה של מה שקורה בארגון פנימה בקרב מנהלי משאבי אנוש, מאמנים למנהלים בלבד או עובדים סוציאליים / יועצים חינוכיים שעד לפני 10 שנים עבודתם כללה הרבה יותר התערבויות ברמת הפרט.
  • ייזום פרויקטים, הצעות ייעול או חיסכון כספי במקום העבודה נחשבים בשנים האחרונות להישגים מקצועיים בלא מעט מקרים בתעשייה.

 

ועכשיו, נעבור לאיכויות האישיות.

  • בואו של מנכ"ל חדש לארגון (ובמקומות ממשלתיים, לפעמים מספיק שמתחלף מנכ"ל משרד או שר)- בדרך כלל, מבשר שינויים. צפו לכך ותהיו ערניים להופעת דרישות חדשות, נהלים חדשים ועוד. גלו גמישות.
  • מה אומרים עליכם קולגות? כפיפים? מנהלים? תהיו ערניים: הם עשויים לתת לכם משובים כואבים שיובילו אתכם להצלחה, רק צריך לפעמים לבקש.
  • תהיו ערניים ותבקרו בקורסים בתחום אינטליגנציה רגשית, תקשורת בינאישית, ניהול קריירה ועוד, ואם זה לא מספיק, קחו יועץ אישי או מאמן. כישורי ניהול ומנהיגות מוערכים מאד היום בישראל, והם ניתנים לרכישה בדרך הזו! כי אחרת, אפשר שתגיעו למקום שאתם מומחה עולמי בתחום צר כלשהו, ומי שמקבל קידום בארגון הוא 'פישר' עם 5 שנות ניסיון?

 

אין לי ספק שב- 2048 טכנולוגיות יתפסו מקום מכובד עוד יותר בתקשורת בין אנשים, ניהול מרחוק ועבודה מן הבית ב- flex time יהיו נפוצים עוד יותר. לכן, חשוב כבר עכשיו ללמוד שאין 'פרנסה' לחוד ו'קריירה' לחוד- בסופו של דבר, עובד העתיד יהיה עובד שאוהב את העבודה שלו עד כדי כך שהוא מוכן לבצע אותה אפילו שאין עליו בקרה הדוקה.

 

2012-06-14T11:14:02+00:00
Return to Top ▲Return to Top ▲