מחפשים עבודה? 4 תבניות סודיות לפנייה למגייסים שיסייעו לכם להשיג עבודה ב- LinkedIn

/, חיפוש עבודה, ייעוץ קריירה, לינקדאין LinkedIn/מחפשים עבודה? 4 תבניות סודיות לפנייה למגייסים שיסייעו לכם להשיג עבודה ב- LinkedIn

מחפשים עבודה? 4 תבניות סודיות לפנייה למגייסים שיסייעו לכם להשיג עבודה ב- LinkedIn

אני כבר עשור ברשתות. לאורך כל התקופה המכובדת הזו, אני מקבלת הודעות של מחפשי עבודה. כל מיני הודעות. למדתי ‘לנתח’ את ההודעות, לראות איזו אישיות עומדת מאחוריהן, ולנחש תוך כמה זמן ימצאו עבודה. מזכיר קצת את ריאליטי, אבל הרבה יותר ‘מדעי’.

בעשור הזה, אני רואה את ‘חילופי המשמרות’ של עולם העובדה, החל מהדור של הוריי (כן, גם הם ברשת… נכנסו אחרונים בגלל הנכדים), דור ה- X (הדור שלי), וגם דורות Y ו- Z (ילדיי) ודור ה’אלפא’ (ילדיי).

לפני 3 שנים, כתבתי מדריך שייעדתי אותו לגילאי 40+, הרגשתי שאני חייבת, פשוט חייבת לסייע בעיקר לבני 50+ להבין את השינוי ולא לפחד ממנו. המדריך היכה גלים, התגובות החמות לא איחרו לבוא.

אבל קצב השינויים רק התגבר- והחלטתי להוציא את המדריך בגרסה מחודשת. אם תרצו לקבל אותו לפני כולם, תנו סימן.

עם הזמן פיתחתי מדד ל- Employability שבין השאר מבוסס על יכולת להתנהל ברשת ו’לקבוע לעצמכם’ ראיונות- גם אם קורות החיים שלכם לא מצליחים לעבור את המסוכה של תוכנות הגיוס. לימדתי את המדד הזה במסגרות שונות.  

אז איך לגרום למגייסים להזמין אתכם לראיון?

תשתדלו שפנייתכם למגייסים תהיה חברית וחביבה ובגובה העיניים. לא עוד ‘אשמח אם תבדקי למי את יכולה לשלוח את קורות החיים שלי’ או ‘אשמח לעבוד בחברתכם’ אם זה לא שייך (איך אתם, מנהלי מפעלים, תעבדו בחברת ההשמה??), או ‘אני מחפש עבודה. משרות שמתאימות לי זה (שמות התפקידים). תודה.” בזמן האחרון, תופעת ההודעות של “לא יודע מה לכתוב אז כתבתי” חוזרת על עצמה.

כמו בכל דבר שאנחנו עושים ברשתות, העקרון שמוביל אותנו הוא פרסונליזציה. ומה זה אומר?

  1. שפניות בסגנון ‘אדון גברת נכבדה’ פאסה ופניה בשם הפרטי תוך סמול טוק על נושא שמעניין את הצד השני.
  2. שפניות למגייסים כשאין להם משרה לא יכולים להתחיל ב’אשמח אם תשלח/י לי משרות’ כי זאת אי הבנה קיצונית של תפקידי המגייס, וזה גם שם אתכם במצב די מגוחך. כלומר, מומלץ לפנות באופן שונה כשיש משרה וכשאין משרה. וכשיש משרה, להתייחס למשרה ספציפית, לארגון ספציפי, להזדמנות ספציפית שה’שידוך’ הזה מזמין.
  3. לפנות כדי לשוחח ו’להחזיק את השיחה באוויר’ כל עוד יש לה סיכוי.

 

והנה לכם 5 תבניות לפנייה למגייסים שעבדו ללקוחות שלי.

פנייה לקולגה (ואין משרה באופק)

למה שהקולגה יהיה מעוניין לסייע? קודם כל, אנשים אוהבים מאד לעזור. רק לפעמים הם לא יודעים כיצד. חלקם אפילו יכולים לקבל על כך תגמול במסגרת ‘חבר מביא חבר’.

ומה יכול למנוע מהם לעזור? הממממ… בקשה למאמץ מוגזם שהם יצטרכו להשקיע, חוסר חיבור שלכם לארגון (בואו נזכור שכ- 80% לא אוהבים את העבודה שלהם). וגם יש בארגונים מורכבות פוליטית. בהינתן כל זה, כדאי אולי להתחיל כך:

הי, שמי ______ וראיתי שאתה חבר של ____ ברשת והוא עובד ב _______ . האם תוכל לקשר בינינו?

הי ________,  קראתי בפרופיל שלך שאת/ה עובד/ת בחברה מאד מעניינת שמפתחת ______. הייתי מאד שמח לעבוד במקום כזה! האם אוכל להיעזר בך ב- ________?

 

פנייה לקולגה (ויש משרה חמה)

הי ________, ראיתי את המשרה שפרסמת. עד כמה שאני מבין,  יש לי את ______ ואת ___________ שעשויים להתאים לחברה! האם יש לך קשר למנהל המגייס, מש”א או מישהו אחר שיכול לעזור אצלכם?

לפי הפרסומים שלך, אני הטאלנט שאולי את מחפשת!

 

פנייה להד- האנטר (ואין משרה)

מדובר באנשים עסוקים ביותר, כל שנייה שלהם שווה שעה שלכם- בערך. לכן, בואו נשמור על הזמן שלהם. מצד שני, מדובר באנשים שירותיים שרוצים לשמור על קשרים טובים אתכם- לכו תדעו מתי תוכלו להפוך למועמדים רלוונטיים עבורם.

לכן, בואו נבדוק האם אפשר להתייעץ איתם.

הי _________, אני עוקב אחייך ברשת, יש לך אחלה משרות! במיוחד מצא חן בעיניי תפקיד ב- ___________. אשמח לקבל פידבק ממך על קו”ח שלי. האם תוכל להקדיש לי כמה דקות מזמנך?

 

פנייה להד- האנטר (יש משרה- וזה חםםםםםםם)

הדבר החשוב ביותר כאן הוא attitude- את זה למדתי מאחד הפוסטים המופלאים של מירב אביטל. אם ה- attitude של המועמד היא ‘יאללה, תביאי לי רק את המשרות בשכר X ומעלה’… בדרך כלל, אין להד האנטר או איש השמה למה להתאמץ.

בואו נבהיר לו את היתרונות שלנו למשרה (וזה לא יחסי האנוש המופלאים שאתם יודעים לייצר במקום העבודה אלא ניסיון תעסוקתי ועסקי ממשי), נקנה לו גם שליטה במצב ולא נבקש ממנו לקשר אותנו ללקוח הסופי (לצערי, זה גם קורה לעתים קרובות).

חשוב גם שנעניק לו גמישות בתנאים כדי שיוכל לנהל משא ומתן בשמנו. ואל תניחו שהעמלה שהם מקבלים גדלה עם השכר- שימו לב שלאחרונה ישנם מודלים עסקיים שונים בתחום הזה.

הי _________, המשרה _____________ נראית לי מעניינת מאד! יש לי ניסיון ב-______________ וב- ________________, עבדתי בחברות ______________. אשמח אם תצרי קשר.

 

חג החנוכה הסתיים- אבל אני מאחלת לכם המון המון אור. אור ועבודה טובה. 

 

שלכם,

יעל

 

 

2018-12-11T01:05:45+00:00
Return to Top ▲Return to Top ▲