מחפש/ת עבודה מעל חצי שנה?

מחפש/ת עבודה מעל חצי שנה? המאמר הזה נכתב עבורך!
ביום חמישי האחרון, ניסיתי להגיע מצומת גולני לעיר הקודש צפת. לא ידעתי (אגב, גם Waze לא ידעו) שהכביש פשוט חסום! עמדתי בפקק כשעה וחצי, הפקק התקדם מעט בכל 10 דקות, וכך נוצרה האשלייה שאצליח להגיע לצפת- לפי Waze זה היה צריך לקחת 40 דקות.
הדימוי של Waze בעולם הקריירה עובד שעות נוספות. ‘חשב מסלול מחדש’ או ‘תעשה ריסטארט’ זו קלישאה שכייף להתחבר אליה. כייף לדעת ש’זה לא סוף העולם’, ש’גם בגיל 50 אפשר’ וכו’.
אבל האם כולם חייבים לחשב את מסלול הקריירה מחדש (בהנחה שכמו במקרה שלי Waze יכולה להטעות)?

לא מזמן, פנו אליי שתי מנהלות בכירות, שהועסקו בחברות מוכרות, ופוטרו.
בפעם הראשונה בחייהן הן נפגשו עם חיפוש עבודה- שהוא גם (אך לא בהכרח) הגדרה עצמית מחודשת.

ראשית כל, הן חיכו. חצי שנה. אחר- כך, דיברו עם יועצת איכות שלהם (לשעבר) ששלחה אותם לסדנת LinkedIn שלי. אבל רשת ה- LinkedIn היא לא שם המשחק, היא רק אמצעי נחמד כיצד להגיע למעסיקים וללקוחות- אך לא תרופה בלעדית למכאובי חיפוש העבודה.

___________________________________________________________

זה צריך להתחיל מהבנת הייעוד. באיזה מקצוע או מקצועות כדאי לעבוד? האם לבחור מחדש? האם כדאי להקים עסק עצמאי או להמשיך לחפש עבודה כשכיר? או לעשות את שניהם?

אחר כך, ניגש להבנת המפה. על המפה שלנו יהיו בנק מטרות (ארגוני מטרה ותפקידי מטרה).
לאחר מכן, ניגש להגדרת הדרכים להגיע אל המטרות. ישנן 5 דרכים עיקריות להגיע אליהן:
1. משלוח קורות חיים דרך אתרי דרושים ועמודי קריירה. אנחנו נשדרג לכם את קורות החיים כך שהם יענו על דרישות המעסיקים. לא עוד גרסה אחת או לחילופין 15 גרסאות חסרות תועלת! נכין יחד גם את ראיונות העבודה, מרכזי הערכה וימי כיף (או עינוי?) במכונים.
2. חברות השמה שונות, כולל לשכת תעסוקה (כן כן, גם זו אופציה) ומרכזי סיוע ציבוריים למחפשי עבודה. אנחנו מכירים את מרביתם: שם, תפקיד וטלפון. אתם יכולים לזכות ליחס מועדף!
3. נטוורקינג– קשרים ותיקים וחדשים, וגם קשרים שעדיין לא נוצרו. אנחנו נסייע לכם לבנות את הקשרים האלה באופן אקטיבי. וגם: נעזור לכם לא לאבד את הנטוורק שיצרתם.
4. אמצעים טכנולוגיים (פייסבוק ולינקדאין).
5. פניות יזומות. איך עושים את הפנייה? דרך מי?
ורק עכשיו: נצא לדרך!

פיתחתי סדנא חדשה שנותנת לכם יותר. לא רק ייעוץ אלא גם מפות. כל הדרכים הבדוקות, כל המתכונים הקיימים, כל מה שלמדתי ב- 7 השנים האחרונות. 

לקבלת פרטים:

* שם

* דוא"ל

דברו איתי!

יעל

052-5205514

2017-11-08T10:38:56+00:00
Return to Top ▲Return to Top ▲