שקוף- 2

מגייסים מחפשים אותך

הרשו לי לשתף בתסכול אישי. עזרתי למגייסת נוספת לחפש ר"צ Java. פניתי לעשרות אנשים בתוך ה- LinkedIn ומחוצה לה- אך זכיתי לאותה התשובה: 'אני לא מחפש'! התשובה יכולה לאייש!

מסתבר, שהתסכול הוא הדדי! חשבתם על זה פעם?

 

לפני שנתיים, ליוויתי ראש צוות צעירה ומוכשרת שהובילה תהליכי Agile בארגון בו עבדה. כחלק מתהליך הליווי והמיתוג האישי, המלצתי לה לקדם את פרופיל הלינקדאין שלה. הפרופיל היה אמור לשמש לגיוס מפתחים חדשים לצוות ולקבוצה, ולמיתוג הארגון. אל גם להבניית הקריירה האישית שלה.

היא צלצלה אליי נסערת וסיפרה על כך שמנהל הקבוצה פנה אליה וביקש לברר מדוע אחד מה כפיפים שלה רוצה לעזוב, וכאשר היא 'הרימה גבה', המנהל אמר לה את משפט המחץ: 'הוא פתח לעצמו פרופיל הלינקדאין!!!'.

אם חשבנו על כך שצריך משקפיים מיוחדות ועיניים שסורקות את הפרופילים כל העת, כיום אנחנו כבר לא צריכים את זה. יש תוכנה! כחול לבן, כמובן. לתוכנה קוראים Network Monkey והיא מנטרת את הפעילות שלכם ברשתות החברתיות- ומשם מסיקה מסקנות על הנכונות שלכם לומר 'כן' להצעות.

והיא חשובה משום שהיא יכולה (דווקא) לעזור לכם למצוא עבודה. במידה ותעדכנו את הפרופיל שלכם כמו שצריך, בהחלט תוכלו לזכות בתשומת לב של המגייסים.

איך מומלץ לעדכן את הפרופיל?

לפני העדכון, שנו את הגדרות הפרטיות. נכון שלתוכנה זה ככל הנראה לא משנה, אבל אם אני בוחרת את הפרופיל בעין לא מזוינת, רוב הסיכויים שאני אקבל Notifications במהלך ה'עדכון'. הרבה Notifications זה כנראה אומר ש… המועמד מחפש עבודה.

ידוע שלמובטלים יש יותר זמן לטפל בפרופיל הלינקדאין- וכאשר אנשים מוצאים עבודה הם פשוט זונחים את הפרופיל בבת אחת. כמובן, שאמליץ להמשיך לפעול ברשת כל הזמן וללא קשר להיותכם מובטלים.

חשוב לכתוב Summary– הגדרה תעסוקתית עדכנית. ההגדרה יכולה להיות משהו כמו (סליחה, האנגלית שלי איננה שפת אם עדיין, אני בדרך!):

1.      נינג'ה של רשתות חברתיות, שולט ב- X באופן מושלם. וכאן יגיע פירוט של ההישגים. בתחום שלי, זה למשל ייעול הגיוס בחברות תוכנה וקיצור ודיוק בתהליכי מיון.

2.      תכנות ב- Java תוך שימוש בכלי Java זוהי שפת האם שלי, בתכנות צד Client ו- Server.

3.      מנהל מנוסה (seasoned), אסטרטג, מנהיג, מדבר בגובה העיניים, מנוסה בייזום והקמת פרויקטים חוצי יבשות.

איך בדיוק נמציא את המשפט הזה?

אחרי המשפט הזה (שאגב בצורה מעודנת חייב להופיע גם בקורות החיים), צריך לבוא תיאור כללי של העשייה שלכם- תוך שימוש בקלאסטרים (צירופים בעלי משמעות) של מלות מפתח.

למשל, אם אני מדברת על מתכנת Java, הנה לכם מספר מלים.

  •   pure Java/J2EE
  •   Web Applications JSP Servlets
  •   Javascript Jquery AJAX
  •   XML JSON
  •  Algo trading
  •   DB BigQuery SQL Memcache (JCache
  •   Maven Jenkins

וזאת משום שהצורה שבה המגייסים יחפשו אתכם יכולה להיות למשל:

Java OR J2EE (developer OR programmer OR engineer) AND "algo trading"

זהו משפט שקוראים לו Boolean String. ג'ורג' בול היה מתמטיקאי אנגלי, מומחה לתורת הקבוצות.

זוכרים את המסך ירוק- צהוב של תחילת שנות ה- 90? למדתי אז באוניברסיטת תל- אביב, ואחד המרצים שלנו לימד כיצד בנוי הקטלוג בספרייה. אנחנו יודעים שגוגל היא ספרייה ענקית שמאגדת מידע מכל רחבי העולם- ולרוע המזל זה גם בנוי כמו… ספרייה!

שימו לב בבקשה שהמשפט לוקח בחשבון את הטייטלים שלכם (מפתח, מתכנת ומהנדס) וגם את השפות- אך גם מינוח מתוך עולם התוכן. לעתים, מגייסים נעזרים בחברות בהן עבדתם. תשתדלו להשתמש בשמות הללו בפרופילים שלכם. צורה כזו של הצגה מקצרת לכם זמן עד לקבלת הצעת עבודה- וגם מקלה באופן משמעותי על מגייסים שמנסים להגיע אליכם.

ומה עם הבוס יחליט לקנות את Monkey? השימוש ברשת למטרות ניטור אנשים באופן כללי ולניטור לצורכי גיוס העובדים מעלה שאלות אתיות מורכבות.

אבל זה כבר נושא לעוד פוסט.

2015-10-25T00:50:12+00:00
Return to Top ▲Return to Top ▲